تبلیغات
شیخ معصومه - مطالب دی 1389
تاریخ : چهارشنبه 22 دی 1389 | 01:33 ب.ظ | نویسنده : شیخ معصومه
کوتاه و مختصر: اسمش بهاره است، 21 سال دارد، ساکن تهران است. boyfriend اش گفته:«دیگر تو را نمی خواهم». تا به حال چندین بار خودکشی ناموفق داشته است.


زندگی بهاره ر امی توان در این دو خط خلاصه کرد آیا؟ همین دو خط ناقابلی که دقیقا از نهم دی ماه، زندگی من و مریم- مریم اسم دوستم است- را مختل کرده است.
مریم برای شرکت در تجمع سالگرد یوم الله 9 دی می رود. چطور بماند، اما دختری را می بیند با ظاهری کاملا امروزی- به همان معنایی که امثال ما درست نمی دانیمش- اما حالی کاملا آشفته.
حال دختر- همان بهاره ی 21 ساله- خیلی بد است. مریم چند ساعتی را با او به گفت و گو می نشیند.
پدر و مادرش سال هاست از هم جدا شده اند. خودش هم بیش تر عمرش را در آلمان و ترکیه سپری کرده و سه سال و شش ماه است به ایران- تهران- برگشته است. دقیقا از سه سال و سه ماه پیش هم با حامد بوده است و حالا حامد گفته است:«دیگر تو را نمی خواهم!»
دستانش و جای تیغ های بر رگ خورده را که مریم دیده بود، به قول خودش بخشی از روحش جدا شده بود؛ چند روزی است قلب مریم درد می کند.
بهاره چند مرتبه با مریم تماس گرفته. آخرین بار حالش خیلی بد بوده، متوجه نبوده چه می گوید و مریم برای چهل روزی که نماز او قبول نخواهد شد- همان نمازی که بهاره هنوز الفبایش را نمی داند- اشک ریخته است.
من و مریم برای بهاره نذر برداشته ایم و به نوبت از هم می پرسیم:
یعنی چند نفر مثل بهاره وجود دارند و بعد که خوب دلمان شکست دعای فرج را با نگاهی تازه می خوانیم:
الهی عظم البلا...
طبقه بندی: اجتماعی، حرف های دلتنگی،
برچسب ها: خودکشی، درد، بلا،

تاریخ : چهارشنبه 8 دی 1389 | 08:51 ب.ظ | نویسنده : شیخ معصومه
قلبم به روشنی گواهی می دهد که هیچ شیوه ی دیگری، جز ولایت فقیه، قادر به اداره ی دنیا نیست.(1)
قلبم به روشنی گواهی می دهد که علم های به مخالفت برآمده، علم های برحقی نیستند، باطل اند!(2)
قلبم به روشنی گواهی می دهد که همه ی سرزمین ها نشانه ی کرب و بلا را دارند و همه ی روزها خون گریه می کنند.(3)
قلبم به روشنی گواهی می دهد که شیطان دام گسترده است، از ازل تا ابد و این روزها و این سال ها سخت می خندد!(4)
این ابتدای راه است! که گواهی قلب کافی نیست:
آن‏كه منكَر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده‏اى است میان زندگان!(5) 
گاهی باید برای این زنده ماندن چراغ دست گرفت و نور انداخت بر تاریکی ها تا به اشتباه روشنایی نپندارندشان.(6) گاهی باید نرم جنگید(7). گاهی هم باید فریاد زد در 9 دی ها:


«روز نهم دىِ امسال هم از همین قبیل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ این مردمند كه ناگهان با یك حركت - كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكیل داد؛ یعنى برخاسته ى از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه ى مجاهدانه است - روز نهم دى را هم متمایز میكنند.
 مطمئن باشید كه روز نهم دىِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یك روز متمایزى شد. شاید به یك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونى - كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست - این حركت مردم اهمیت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فكر میكند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على (علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این كارها كارهائى نیست كه با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این كار خداست، این دست قدرت الهى است؛ همان طور كه امام در یك موقعیت حساسى - كه من بارها این را نقل كرده‌‌‌‌ام - به بنده فرمودند: «من در تمام این مدت، دست قدرت الهى را در پشت این قضایا دیدم». درست دید آن مرد نافذِ بابصیرت، آن مرد خدا.
 در شرائط فتنه، كار دشوارتر است؛ تشخیص دشوارتر است. البته خداى متعال حجت را همیشه تمام میكند؛ هیچ وقت نمیگذارد مردم از خداى متعال طلبگار باشند و بگویند تو حجت را براى ما تمام نكردى، راهنما نفرستادى، ما از این جهت گمراه شدیم. در قرآن مكرر این معنا ذكر شده است. دست اشاره ى الهى همه جا قابل دیدن است؛ منتها چشم باز میخواهد. اگر چشم را باز نكردیم، هلال شب اول ماه را هم نخواهیم دید؛ اما هلال هست. باید چشم باز كنیم، باید نگاه كنیم، دقت كنیم، از همه ى امكاناتمان استفاده كنیم تا این حقیقت را كه خدا در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.»(8)(1) آیین ولایت مداری/سخنرانی حجت الاسلام پناهیان/محرم 89
(2) بیانات امام خامنه ای در خطبه های نماز جمعه ی تهران 20 شهریور 88
(3) کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
(4) قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ / سوره ص آیه 82
(5) امام علی ‏علیه السلام: مَن تَرَكَ إنكارَ المُنكَرِ بِقَلبِهِ و یَدِهِ و لِسانِهِ فَهُوَ مَیِّتٌ بَینَ الأحیاءِ/ تهذیب الأحكام، ج 6، ص 181
(6)بیانات امام خامنه ای در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات/29 دی ماه 88
(7) بیانات امام خامنه ای در دیدار با جمع کثیری از بسیجیان/ 4 دی ماه 88
(8) بیانات امام خامنه ای در دیدار با مردم قم/19 دی ماه 88
طبقه بندی: مذهبی، اجتماعی،
برچسب ها: 9دی، حماسه، بصیرت، فتنه،

  • لوک پستیو
  • چاله
  • کارت شارژ همراه اول