تبلیغات
شیخ معصومه - محبت، اصلاح کننده ی عمل
تاریخ : دوشنبه 27 اردیبهشت 1389 | 04:47 ب.ظ | نویسنده : شیخ معصومه
 نقش محبوبیت حضرت زهرا(س) در اصلاح جامعه ی شیعی
 محبوبیت حضرت زهرا(س)، فقط اولویت جامعه ی جهانی و جامعه ی اسلامی نیست. جامعه ی شیعی ما نیز باید همچنان بر طبل محبت حضرت زهرا(س) بکوبد. فرهنگ شیعه ی ما عطشناک این محبوبیت است.
 اصلاح رفتار و منش زنان جامعه
 وضع حجاب، رفتار و منش زنان جامعه و تربیت خانواده ها از مسائلی است که با رواج محبوبیت در جامعه به سهولت اصلاح خواهد شد. اما این که چه رابطه ای میان رواج  محبوبیت و حل مشکلات جامعه وجود دارد، برمی گردد به رابطه ای که میان محبت، عمل و معرفت وجود دارد.

 محبت، اصلاح کننده ی عمل
این حرف صحیحی نیست که ما نسبت به حضرت زهرا(س) به قدر کافی محبت و علاقه داریم، پس حالا باید برویم نسبت به ایشان معرفت کسب کنیم و از ایشان درس بگیریم تا بتوانیم در عمل، پیرو ایشان باشیم. چه کسی گفته است میان محبت و عمل، باید واسطه ای به نام معرفت قرار داد؟ محبت، خود عامل پیروی و عمل است.
مقصود، انکار ارزش معرفت نیست. ما به معرفت هم نیاز داریم. اما در کنار توصیه به محبت، به توصیه ای مستقل برای کسب معرفت نیاز نداریم. کسی که می گوید من حضرت زهرا(س) را دوست دارم، اما رفتارش در عمل مثل ایشان نیست، مشکلش این نیست که به یک دوره ی آموزشی نیاز دارد، مشکلش این است که حضرت زهرا(س) را کم دوست دارد. باید بیش تر او را دوست داشته باشد تا مثل او بشود. اگر محبت ما نسبت به حضرت زهرا(س) در میان زنان ما افزایش بیابد، بی حجابی محال می شود.

بخشی از سخنرانی آقای پناهیان


طبقه بندی: اجتماعی، مذهبی،
برچسب ها: حجاب، شهادت حضرت زهرا، محبت، حیا، عفت،

  • لوک پستیو
  • چاله
  • کارت شارژ همراه اول