تبلیغات
شیخ معصومه - چه طوری شیخ شدم؟
تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : شیخ معصومه
این اولین یادداشت شیخی من و شرح ما وقع این است که چه طوری شیخ شدم( البته هنوز که شیخ نشده ام، قرار است شیخ بشوم).
فکر می کنم پاییز سال گذشته، یعنی 1387 بود که به طور جدی بهش فکر کردم و تصمیم گرفتم که دروس حوزوی را بخوانم( دلایلش را بعدتر خواهم گفت).
تو شهر قم هم که باشی، اراده کنی، می تونی شیخ بشی. این بود که چند ماهی با کتاب های دوران دبیرستان که چند سالی از خواندن شان می گذرد سروکله زدم و در امتحان کتبی شرکت کردم. خدا خواست و در امتحان کتبی قبول شدم، خرداد ماه هم مصاحبه داشتم.

می دونم که خانم ها عمامه ندارند، اما نماد است دیگر

عجب مصاحبه ای بود! لذت بردم! قبلش چهار صفحه فرم پر کردم و اکثر سوالات مصاحبه حول و حوش جواب هایی بود که توی فرم نوشته بودم.
از سوالاتی که راجع به هدف و انگیزه بود خیلی خوشم آمد و به نظر می رسید که آن دو خانم محترم مصاحبه کننده هم جواب هایم را قبول کرده اند.
ناراحت این ماجرا مدیر شرکت است که به او گفته بودم در امتحان جامعه شرکت کرده ام و اگر قبول شوم دیگر به این صورت تمام وقت کار نخواهم کرد(قابل توجه کسانی که فکر می کنند چشم به امکانات جامعه دوخته ام، خودم کار می کردم، نیازی به امکانات بیش تر نبود).
فکر کنم ماه رمضان بود که نتایج آمد. قبول شدم، منتها ترم 2. خیلی دلم می خواست مهر ماه درسم را شروع کنم که نشد! فکر کنم قسمت نشد تا سرسختانه تر و مشتاق تر شروع کنم.
انشاالله.
طبقه بندی: طنز،
برچسب ها: شیخ، حوزه، دروس مذهبی، طلبه،

  • لوک پستیو
  • چاله
  • کارت شارژ همراه اول